Ker je v petek, 22. 4. 2022, ob svetovnem dnevu Zemlje deževalo, smo se odločili, da bomo svoj prispevek za naš čisti in lepši planet izvedli v ponedeljek, 25. 4. 2022.

Po predstavitvi čistilne akcije in zakaj je čistilna akcija pomembna, so se s potrebnimi pripomočki – rokavicami in papirnatimi vrečkami učitelji z učenci odpravili v bližnjo okolico šole. Očistili so cesto in travne površine od začetka ulice proti šoli do parkirišča pokopališča, šolsko parkirišče, šolski atrij, fitnes na prostem, Mestno grabo, atletski stadion in parkirišče nogometnega in tenis kluba. Učenci so za čiščenje pokazali velik interes in ob koncu akcije bili ponosni na svoje delo in rezultat opravljenega dela.

Po končani čistilni akciji so odpadke razvrstili v ustrezne zabojnike, ter se ob koncu posladkali s sočnim sadjem.