PLAVALNI TEČAJ V 1. RAZREDU

V času od 25.2-1.3.2013 so imeli učenci prvega razreda prvi del plavalnega tečaja (drugi del bo v mesecu aprilu). Vsako jutro so se ob prihodu športnega pedagoga Aleša Jurčeca močno razveselili, si skrbno pripravili »plavalne nahrbtnike« in se odpravili na zimski bazen Hardek, v Gimnaziji Ormož.

Po svojih zmožnostih so se preoblekli v kopalke in si pripravili kopalne brisače. Najprej so se dobro ogreli in pričeli z gibalnimi plavalnimi vajami. Otroci so zelo radi iskali barvne krožce v vodi, plavali s črvičkom in desko in po robu bazena hodili kot pingvinčki. Tisti najbolj pogumni so tudi sami skočili v vodo in se preizkusili v globokem delu bazena.

Spoznali so zakonitosti vode in se seznanili tudi že z osnovami plavalnih tehnik. Otroci so ob učenju ob igri, ob vodi in v vodi neizmerno uživali.

v bazenu

Razredničarka: Tanja Prosnik Žunec