ZBRALI SMO OKROG 240 TON ODPADNE ELEKTRIČNE OPREME

Spoštovani učenci, učitelji, starši in vsi občani, ki ste sodelovali v naši akciji,

končali smo! Našo veliko akcijo zbiranja odpadne električne in elektronske opreme na območju Podravja. Bili ste preprosto enkratni. Skupaj smo zbrali kar  240 ton  odpadne električne in elektronske opreme. To pomeni 1.218  velikih gospodinjskih aparatov, 3.183 televizorjev in monitorjev, 11.705  malih gospodinjskih aparatov, kar 16.032 drobnih aparatov, 32.872 sijalk in 286.211 odpadnih batarij. Zadnji dnevi so bili res polni adrenalina, tekmovalnosti, volje in trdega dela. Kot kažejo rezultati je največ po količini materiala zbrala OŠ Starše, ki jim je to uspelo s pomočjo odličnega koordinatorja g. Živana Klajderiča – vseh učencev, staršev, podjetij in vas posameznikov, ki ste jim namenili točke. Druga zmagovalna šola po številu točje je OŠ Duplek s koordinatorko Marjetko Bezjak. Zmagovalna šola po največ zbranega materiala po učencu je OŠ Stanka Vraza Ormož, ki je dokazala, kako odlično sodelujejo kot mala šola. Ker pa je to šola z velikim srcem, se je odločila, da glede na to, da imajo malo učencev, bodo poslušali koncert na OŠ Fram, ki ima druga največ točk po številu učencev. Vedno nam je hudo, ker ne moremo nagraditi vseh pridnih in prizadevnih učencev, vendar nekje moramo postaviti meje. Še bodo priložnosti!

Iskrene čestitke vsem!

MvTako se bo v mesecu decembru treslo od zabave, ki smo jih obljubili skupaj s podjetjem Zeos.

Na koncu se želimo zahvaliti vsem šolam, ki so  pristopile k tej akciji in s tem pokazale svojo odgovornost do okolja, do nas, do vas! Zahvaljujemo se vsem občanom Podravja, vsem podjetjem,ki so jim pomagali in vsakemu posebej, ki je prinesel kakšen aparat na naš zbirni center ali šolo. Hvala tudi vsem moderatorjem na Radiu City in Radiu Ptuj, ki so nas spodbujali in pripravljali zanimive prispevke. Pokazali smo, da smo na iz pravega testa, da je naša zavest do narave odgovorna in se pri tem naučili, kako pomembno je, da te odpadke pravilno ločujemo.

Naš cilj je dosežen, vsi skupaj pa se bomo trudili še naprej!

Vir: http://surovina.si/velika_osvescevalno_zbiralna_nagradna_akcija/