V ponedeljek, 2. 10. 2017, se je pričel Teden otroka, ki traja ves teden. V letošnjem letu je osrednja tema “Povabimo sonce v šolo”. In na OŠ Stanka Vraza so ga povabili. V okviru projekta, ki traja že 8. leto, “Drugačnost nas bogati”, so povabili učence in učitelje drugih razredov OŠ Ormož.  Pozdravila jih je ravnateljica Mojca, učiteljica Alenka pa jim je povedala, kako bo potekala njihova sončna urica. Učiteljica Irena se jim je za povabilo zahvalila s prekrasnim drevesom, simbolom prijateljstva.

Učenci in učitelji so se v telovadnici  in v šolskem atriju podružili v različnih športnih igrah, ki jih je pripravil učitelj Aleš. Ob koncu so se okrepčali v šolski jedilnici, kjer so utrdili tudi  nova prijateljstva.