Učenci in učitelji so se v okviru tedna otroka z vlakom odpravili na Ptuj. V Mestnem gledališču so si ogledali lutkovno gledališko predstavo »Ferdinand se nauči peti«. Glavni junak Ferdinand je ob pomoči pajka Antonia preizkušal svoje pevske sposobnosti. Učenci so tokrat gledališki oder spoznali na igriv način. Po končani predstavi so se učenci skupaj z učitelji odpravili v mestni park, kjer so na raznovrstnih igralih preizkusili svoje gibalne sposobnosti ali pa so poklepetali s prijatelji. Učitelji so v tednu otroka upoštevali želje otrok. Tako so se v času kosila okrepčali v restavraciji Mc,Donalds. Tudi za presenečenje je bilo poskrbljeno. Presenetila jih je ravnateljica Mojca, ki je s sladoledom poskrbela, da je bil dan še lepši in slajši.