Ta pust so se učitelji, učenci in nekateri starši učencev spremenili v čisto pravo pravljico na nebu. Po dežju, se je med oblaki prikazalo sonce, ki je privabilo mavrice. Verjeli so, da so barve zato, da je po dežju mavrica, ki nežno obarva nebo kot lepa deževna pravljica.

S pripravami na pust so učenci in učitelji začeli meseca januarja. Uporabili so pustne halje, ki so jih imeli že preteklo šolsko leto na pustnem karnevalu. Učenci so si s pomočjo učiteljev izdelali mavrice, sonce in dežne kapljice iz kartona ter jih prebarvali s pisanimi barvami.

Sodelovali so na pustnem karnevalu v soboto  10.2.2018 v Središču ob Dravi, kjer so med šolskimi maskami zasedli 4.mesto. Dobili so denarno nagrado 50 € in dva paketa sladkarij.

Sodelovali so tudi na pustni povorki v Ormožu, na pustni torek, 13.2.2018, kjer so bili prav tako zelo uspešni, saj so med šolskimi skupinami druge in tretje triade, zasedli 1. mesto in dobili denarno nagrado v vrednosti 250 €.

Čestitke vsem nastopajočim.

Zapisala Suzana Ciglarič