Učenci posebnega programa so se v sodelovanju z člani Društva Sožitje Ormož udeležili mednarodnega srečanja  INCLUSIA MENSCHEN – WIE WIR SIND v Celovcu v Avstriji. Inkluzija pomeni priznavanje raznolikosti ljudi in sprejemanje invalidnih oseb kot dragocen in enakovreden del družbe. Prireditev inkluzija poteka že od leta 2003. Prireditve se udeležujejo učenci iz osnovnih in srednjih šol iz Celovca in invalidne osebe iz evropskih držav. Namen srečanja je druženje, spoznavanje in ustvarjanje prijateljskih vezi med udeleženci srečanja. Udeleženci se družijo ob petju, plesu, likovnem ustvarjanju in športnih aktivnostih.

Učenci OŠ Stanka Vraza in člani Sožitja Ormož so se družili z udeleženci iz Madžarske in učenci adventistične zasebne šole iz Celovca. Učenci so se predstavili s plesom ali petjem v svojem jeziku. Nato so še vsi skupaj zaplesali, si pripravili sadno solato in izdelovali okvirje različnih oblik iz naravnega materiala. V prostem času so si ogledali tudi terarij z različnimi plazilci, zajčki in morskimi prašički. Za vse skupaj je bilo to zanimivo in poučno doživetje.