POSADILI SMO ČEŠNJO

Učenci PPVI imamo smo v četrtek posadili češnjo. Ker okolica šole še ni urejena, s saditvijo pa se mudi, smo jo posadili pred učilnicami na južni strani šole.
To pa zato, da bodo starejši učenci od nje odganjali morebitne ” škorce”, ki bi jo radi pozobali.
Sajenje češnje je bila kar težka naloga. Lopata ni hotela sama v zemljo, več nas je moralo poprijeti zanjo. Sadilna jama je morala biti dovolj globoka.
Uroš je večkrat vprašal, če je že dovolj, učiteljica pa je samo odkimavala in nekaj merila. Nato je končno padla odločitev, da je kopanja dovolj.
Češnjo smo postavili v jamo, Nan, Laura, Uroš, Eva in Tamara so jo zasuli z zemljo, Nejc je pridržal količek in češnja že raste. Za konec sta jo Nan in Tamara zalila,
vsi skupaj pa smo ji zaželeli hitro rast. Želimo si, da bi naslednje leto obrodila vsaj toliko plodov, kolikor nas je bilo danes pri sajenju. Če bo kakšen več, pa toliko boljše.

Učenci PPVI ter učiteljici Marija in Andreja

ppvi ppvi1