V šolskem letu 2022/2023 v posebnem programu vzgoje in izobraževanja izvajamo naslednje izbirne vsebine:

Svet pravljic in tehnike sproščanja

Učenci pri izbirnih vsebinah Svet pravljic in tehnike sproščanja spoznavajo različno pravljično literaturo, pridobivajo pozitiven odnos do pravljic, razvijajo domišljijo, se učijo čim bolj samostojno pripovedovati ob knjigi. Z dramatizacijo, s pomočjo lutk ali s pomočjo pripravljenih pripomočkov obnavljajo zgodbo. Prisluhnejo različnih terapevstkim pravljicam.  Spoznavajo različne tehnike sporočanja (dihalne vaje, sproščanje mišic, sprostitev, vizualizacija), različne vaje čuječnosti za izboljšanje koncentracije in obvladovanje neprijetnih čustev.

Iz vrta na mizo
Učenci pri izbirnih vsebinah Iz vrta na mizo širijo in utrjujejo svoja znanja, razvijajo ročne spretnosti in delovne navade. Dejavnosti potekajo preko izkustvenega učenja, kjer se učijo uporabljati naravne materiale iz okolja, sodelujejo pri pridelavi in predelavi sadja, zelenjave in zelišč, urejanju šolskega vrta in gred ter izdelujejo okrasne in uporabne predmete. Ob tem se seznanjajo z zdravim načinom življenja, skrbijo za trajnostni razvoj in varovanje okolja s ponovno uporabo materialov.