Povezava do klasičnih del slovenske književnosti – Digitalna knjižnica Slovenije

Knjižnica osnovne šole Stanka Vraza je razdeljena na dva dela:

• Učiteljska knjižnica
  • Otroška knjižnica

Učiteljska knjižnica se nahaja v prostorih zbornice osnovne šole Stanka Vraza Ormož. V njej je po področjih zbrana strokovna literatura (knjige, revije, priročniki,…) s področja vzgoje in izobraževanja, psihologije, pedagogike, didaktike,….ter leposlovna literatura.

Otroška knjižnica se nahaja v učnih prostorih šole in je tako dostopna vsem učencem šole. V njej se nahaja leposlovna literatura, neleposlovna literatura, revije.

Vsa literatura je v otroški knjižnici razvrščena po naslednjih kriterijih:

• Vseved: kjer so po področjih zložene enciklopedije, priročniki, leksikoni, uporabne vede za otroke
  • Slikopisi
  • Otroška literatura – velike tiskanke
  • Otroška poezija – velike tiskanke
  • Kartonke
  • Otroška literatura – male tiskanke
  • Otroška poezija – male tiskanke
  • Mladinska književnost
  • Ljudsko slovstvo
  • Basni
  • Pisatelji, pesniki
  • Romani
  • Avdio – pravljice
  • Avdio – pesmi
  • Video – risanke
  • Video – filmi

Učenci in učitelji imajo knjižnici bogat izbor leposlovne in strokovne literature. Na voljo je tudi pester izbor multimedijskega gradiva ter revij in časopisov.
Vsak učenec in učitelj je član šolske knjižnice, kjer si lahko izposoja knjige, bere revije ter sam ali s pomočjo knjižničark išče podatke za šolsko in domače delo.
Rok izposoje je en mesec za knjige, en teden za revije in tri dni za multimedijsko gradivo.

Učenec mora izgubljeno ali poškodovano gradivo nadomestiti z novim.