Zemeljskemu prostoru, v katerem vežejo ljudi jezik, kultura, način življenja,

skupna družbena volja, minulost in prihodnost, pravimo domovina. Beseda, ki

blago zveni vsakemu zavednemu ušesu. Je stvarnost, zaradi katere vemo, kdo in

kaj smo in kam spadamo.

 

Zadnji šolski dan v letu 2016 smo obeležili s proslavo ob dnevu samostojnosti in enotnosti. Spomnili smo se, da so 26. 12. 1990 razglasili izid plebiscita o samostojnosti. Takrat so Slovenci pokazali največjo mero enotnosti v svoji zgodovini. Ozavestili smo, da je možnost živeti v samostojni svobodni državi dragocenost, ki se je le redko zavedamo. Mnogi narodi na svetu namreč nimajo te možnosti. Naši učenci so zapeli slovensko himno in recitirali pesmi, ki opevajo našo prelepo domovino.

Po proslavi je sledila že tradicionalna božična igra, ki jo vsako leto pripravimo učitelji za naše učence. Letos smo pripravili igro z naslovom Ježkov božič. Igra je pripovedovala o ježku, ki božič najraje preživlja v krogu svojih najdražjih, saj je to zanj največji čar praznikov.

Na koncu pa nas je obiskal težko pričakovani Dedek Mraz, ki je vse otroke razveselil z darili.

(Skupno 158 obiskov, današnjih obiskov 1)