Tudi letos smo se na naši šoli dobro pripravili na Tradicionalni slovenski zajtrk.

Od začetka meseca pa do 17. novembra so potekale različne dejavnosti.

Najprej smo obiskali kmetijo na Hardeku, kjer se ukvarjajo s pridelavo mleka. Izvedeli smo, kaj vse je potrebno narediti, da lahko popijemo dobro domače mleko.

Naši učenci so pridno pripravljali skutne namaze. Poskušali smo lahko osem različnih vrst.

Na šoli je potekal likovni natečaj. Učenci so ustvarjali na temo »Brez krave mi mleka«.

V petek smo zaključili projekt s tradicionalnim zajtrkom ob domačih dobrotah iz okoliških kmetij. Naša gostja je bila gospa Katarina iz kmetije, ki smo si jo ogledali.

Po okusnem zajtrku je posebna komisija razglasila najboljše likovne izdelke in podarila nagrade.

Ob 10. uri smo se zbrali še enkrat. Zapeli smo pesem Čebelar v čast pridnim slovenskim čebelarjem .