Teden otroka je v letošnjem letu potekal v času od 1. – 7. oktobra 2018. Osrednja tema tedna otroka je bila kvalitetno preživljanje prostega časa.  Na OŠ Stanka Vraza Ormož smo tudi v letošnjem šolskem letu v tednu otroka za naše učence pripravili različne aktivnosti.

V ponedeljek so učenci imeli športni dan. Udeležili so se orientacijskega pohoda, kjer so uspešno prehodili vse orientacijske točke. V torek so na šoli potekale likovne delavnice. Učenci so ustvarjali na temo jesen. Iz krompirja so si ob pomoči učiteljic izdelali pečatnike in potem potiskali jesensko drevo.  Nastal je pravi jesenski gozd. Risbe krasijo hodnik na šoli, kjer lahko mimoidoči občudujejo njihove umetnine. V sredo so se učenci z vlakom odpravili na Ptuj. Najprej so obiskali McDonald’s, kjer so si naročili hrano po svoji izbiri. Tam jih je presenetila tudi gospa ravnateljica, ki jim je kupila sladoled. Nato so v spremstvu učiteljic šli skozi mesto Ptuj do Mestnega kina Ptuj. V kinu so si ogledali film Moja žirafa in spoznali pomen pravega prijateljstva. Učenci so ob gledanju filma zelo uživali. V četrtek so se učenci udeležili ustvarjalnih delavnic. Izdelovali so buče iz papirnatih trakov. V petek pa je učence spet presenetila gospa ravnateljica, ki je vsem učencem spekla palačinke. Vsakemu učencu je spekla veliko palačinko in jo namazala z njemu najljubšim nadevom. Ko so učenci pojedli, so se odpravil v atrij naše šole, kjer so se zabavali ob igrah na prostem.  Učenci so se pomerili v  balinanju, podiranju kegljev,  metanju obročev na stožec in metanju vrečic v obroče. Učenci so se pri igrah zelo zabavali in uživali v lepem sočnem vremenu na prostem.

(Skupno 931 obiskov, današnjih obiskov 1)