Učenci posebnega programa so se v sredo, 30. 9. 2020, udeležili delavnice Ljudske univerze Ormož z naslovom Naš vrtiček je lahko raj. Delavnica je potekala v okviru projekta Zdravo okolje za zdravo mladino, ki ga sofinancira Ministrstvo za zdravje. S projektom želi mlade ozaveščati o pomenu okolja za zdravje, ter tako mlade spodbujati pri zagovorništvu na področju načrtovanja kakovostnejšega življenjskega okolja.

Učenci so na gredici ob tenis igrišču pomagali posaditi avtohtone grmovnice – šmarno hrušico, petoprstnik in bršljan. Naučili so se, kako posaditi grmovnice in o njihovem pomenu za okolje. Grmovnice bodo tako krasile okolico, medeni cvetovi pa bodo privabljali žuželke. Ob koncu delavnice so si udeleženci še ogledali visoke grede na šolskem dvorišču, ki jih učenci naše šole obdelujejo s pomočjo učiteljic.