Ob koncu šolskega leta smo se v sredo, 2. junija 2021, odpravili na zaključno ekskurzijo. Vsi smo komaj čakali, da stopimo iz učilnic in gremo v naravo. Ob 8. uri smo se odpravili proti Volčjemu Potoku. Preden smo vstopili v Arboretum smo malicali. Nato nas je čakalo vodenje po parku v dveh skupinah. Vodji Arburetuma sta nam pokazala cvetoče ananasovke in orhideje, preko 1000 vrst kaktusov, različno grmičevje, drevesa. Ob sprehodu smo si ogledali naravne in zgodovinske znamenitosti. Po zanimivem in poučnem vodenju smo se odpravili proti igrišču. Tam smo se imeli čudovito. Raznovrstna igrala so predstavljala izziv vsakemu učencu. Učenci so skakali na trampolinu in izvajali vse mogoče akrobacije, se spuščali po toboganih, plezali in plazili, iskali pravo pot skozi labirint ter se preizkušali na različnih adrenalinskih igralih. Ogledali smo si tudi velike, ampak ne toliko strašne dinozavre. Zraven dinozavrov so nas navdušili tudi velikani morskih globin – kiti, orke. Po zabavnem bivanju v Arboretumu, smo postali lačni, zato smo se odpravili v Gostišče pri Čebelici. Tam smo imeli zelo okusno kosilo, vendar smo se vsekakor posladkali še s kepico sladoleda. Siti in utrujeni smo se odpravili proti domu. Kljub utrujenosti smo še vedno imeli dovolj energije za petje pesmi na avtobusu.  Veseli smo prispeli pred šolo, saj smo preživeli lep dan.