Folklorna skupina OŠ Stanka Vraza se je uspešno predstavila na območnem srečanju folklornih skupin “Ringaraja” v Podgorcih v začetku aprila. Sodelovali smo tudi na folklornem natečaju ” Folklorna dejavnost za učence s posebnimi potrebami”, ki ga je letos prvič razpisala OŠ Gornja Radgona s Podružnično šolo dr. Janka Šlebingerja.

Natečaj je potekal v obliki videonatečaja – videoposnetkov, na katerih se učenci s posebnimi potrebami predstavijo s folklorno koreografijo oz. spletom. Čeprav je bil natečaj izveden prvič, se je prijavilo kar 14 šol iz cele Slovenije. Skupno je tako sodelovalo 24 mentorjev in 150 učencev.

Izbor najboljših je potekal na 2 ravneh. Prva tri mesta je določila strokovnjakinja s področja folklorne dejavnosti, ga. Tjaša Ferenc Trampuš, producentka za folklorno dejavnosti pri Javnem skladu RS za kulturne dejavnosti, na drugi ravni pa je potekalo spletno medvrstniško glasovanje.

Na medvrstniškem glasovanju smo dosegli 5. mesto na kar smo zelo ponosni.