22. aprila praznujemo Svetovni dan Zemlje. To je dan, ko naj bi se vsak posameznik zamislil, da je planet Zemlja naš dom in kako pomembno je, da za našo Zemljo poskrbimo. Učenci in zaposleni za naš planet skrbimo z varčevanjem z vodo in elektriko, materialov za delo, z ločevanjem odpadkov ter vsakoletno zbiralno akcijo odpadnega papirja in čiščenjem okolice šole.

Tako so se v torek, 11. 4., lotili čistilne akcije. Očistili so ulico od policijske postaje do nogometnega igrišča, šolski atrij, pot mimo igrišča za tenis in atletski stadion, fitnes na prostem, ter mestno grabo. Pobrali so kar nekaj odpadkov, ki ne sodijo v naravo. Ugotovili so, da je bilo odpadkov manj kot prejšnje leto. Še vedno pa je v okolici šole veliko pasjih iztrebkov, ki jih lastniki štirinožnih prijateljev ne očistijo za njimi, ter veliko cigaretnih ogorkov.

Samo skupaj bomo ohranili naš planet čistejši še za prihodnje generacije. Pomagajte jim tudi vi.