Ob koncu šolskega leta smo se v ponedeljek, 5. junija 2023, odpravili na zaključno ekskurzijo. Obiskali smo motorični Park doživetij Križevci, kjer so učenci pokazali svoje motorične sposobnosti. Prav tako so se vsi preizkusili na različnih poligonih, ki so ponujali tako lažje kot tudi zahtevnejše izzive. Preizkušali so se tudi v čutni poti, zip line-u, v aktivnostih, ki zahtevajo ravnotežje in koordinacijo. Učenci so pogumno in uspešno premagovali motorične izzive. Poleg tega so nekateri učenci zaigrali odbojko in nogomet proti učiteljem.

Po aktivnem dopoldnevu smo v prostorih ŠD Križevci začeli s pripravo zdravega kosila, in sicer zdravih hamburgerjev in sokov. Vsak oddelek je imel določeno nalogo za pripravo kosila: eni so pomagali pri peki pleskavic, drugi so pripravljali priloge, tretji pogrinjek za mizo, četrti pa so pripravljali zdravo pijačo, in sicer voda z okusom jagode, limone, melise. Zaradi dežja se je načrt izleta malo spremenil zato smo se v šolo vrnili eno uro prej, kjer smo nadaljevali z igrami v šolski telovadnici. Kljub slabemu vremenu smo še vedno uživali v aktivnostih ter preživeli čudoviti dan.